سیاست گذاری صنعتی سال 2022 آمریکا در حوزه فناوری

سیاست گذاری صنعتی سال 2022 آمریکا در حوزه فناوری

«اهداف سیاست صنعتی جدید آمریکا» در قالب سند راهبرد نوین صنعت و فناوری به این شکل ذکر شده است:

 بخش خصوصی و بازارهای آزاد بنمایه اساسی قدرت ملی ما و محرک اصلی نوآوری بوده و هستند. با این حال، بازارها به تنهایی نمیتوانند پاسخگوی تغییرات شتابنده فناوری، آشفتگیهای زنجیره عرضه جهانی، مداخلات غیربازاری دولت چین و سایر بازیگران یا تشدید بحران اب و هوایی باشند. سرمایهگذاری راهبردی دولت، ستون فقرات چیدمان نیرومند صنعت و نوآوری در اقتصاد جهانی قرن بیست و یکم است. به همین دلیل است که آمریکا «راهبرد مدرن صنعت و نوآوری» را اتخاذ و دنبال میکند. در همین راهبرد به دنبال شناسایی و سرمایهگذاری در آن دسته از حوزههای کلیدی هستیم که در آن صنایع بخش خصوصی به تنهایی برای حفاظت از منافع اقتصادی و امنیت ملی آمریکا، از جمله تقویت انعطافپذیری اقتصادی، تدارک ندیده است.

 در این راهبرد، زیرساختهای حیاتی خود را ایمن میکنیم، امنیت سایبری اساسی را برای بخشهای حیاتی از خطوط لوله تا آب ارتقاء میدهیم و با بخش خصوصی برای بهبود حفاظتهای امنیتی از محصولات فناوری همکاری میکنیم. ما در حال ایمنسازی زنجیرههای تأمین خود، از جمله از طریق وجوه جدیدهمکاری دولتی-خصوصی و استفاده از تدارکات عمومی دولتی در بازارهای مهم به منظور تحریک تقاضای نواوری هستیم.

 در سال 2021، ما با اجرای بزرگترین سرمایهگذاری در زیرساختهای فیزیکی در نزدیک به یک قرن گذشته، رقابتپذیری خود را افزایش دادیم، از جمله سرمایهگذاریهای تاریخی در زیرساختهای حمل و نقل، پهنای باند، آب پاک و انرژی که رشد اقتصادی را برای دهههای آینده افزایش میدهد.

 ما اهمیت زنجیره تأمین نیمههادیها را برای رقابت و امنیت ملی خود درک کرده و به دنبال تقویت مجدد صنعت نیمههادیها در آمریکا هستیم. «قانون تراشه و علم» مجوز 280 میلیارد دلار سرمایهگذاری غیرنظامی در تحقیق و توسعه، به ویژه در بخشهای حیاتی مانند نیمههادیها و محاسبات پیشرفته، نسل آتی ارتباطات، فناوریهای انرژی پاک و بیوتکنولوژی را داده است. از طریق «طرح ملی بیوتکنولوژی و فرآوری زیستی»، ما بیش از 2میلیارد دلار برای استفاده از پتانسیل کامل بیوتکنولوژی و فرآوری زیستی، ایجاد شغل در خانه، تقویت زنجیره تأمین و کاهش انتشار کربن سرمایهگذاری خواهیم کرد.

 مبارزه با بحران اب و هوا، تقویت امنیت انرژی و تسریع انتقال انرژی پاک جزء لاینفک راهبرد صنعتی، رشد اقتصادی و امنیت ما است. ما در حال رشد و استقرار فناوریها و راهحلهای جدید هستیم که به امکان دهد هم جهان را رهبری کنیم و هم بازارهای جدید و قابل توسعه بسازیم. این سرمایهگذاریها با هم، در دهه آتی آمریکا را پیشگام نگه میدارد، ظرفیت اقتصادی را افزایش میدهد و از میلیونها شغل و تریلیونها دلار فعالیتهای اقتصادی پشتیبانی میکند. در سراسر این تلاشها، ما استعداد، استقامت و نوآوری کارگران آمریکایی را بسیج خواهیم کرد تا هر رقیبی را از میدان خارج کنند.

 

 


خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

نمایشگاه تنباکو و دخانیات دبی
رحلت رسول اکرم

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

الزام به تبدیل وضع عوامل استانی توزیع کالای دخانی از حقیقی به حقوقی مبنای قانونی ندارد

لازم الاجرا شدن مقررات حوزه کسب و کار منوط به ثبت و انتشار آن‌ها در «پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات کسب و کار» است

کشف سیگار قاچاق در حوالی بازار تهران

روش‌های سازمان امور مالیاتی برای جلوگیری از فرار و کتمان مالیاتی

شناسایی پانزده شبکه کلان قاچاق سازمان یافته محصولات دخانی

جلوی احداث کارخانه سیگار الکترونیک در کشور گرفته شود

اشخاص مشمول ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده

خطرات سیگار الکترونیکی

آینده صنعت دخانیات؛ پیش‌بینی برای 10 سال دیگر

سیگار الکترونیکی یا ویپ، از اختراع تا ساختار

سامانه مؤدیان و پایانه فروشگاهی (قسمت اول)

استفاده از سیگارهای الکترونیک برای ترک سیگار توصیه نمی‌شود

یک محموله سیگار قاچاق در هندیجان کشف و ضبط شد

توقف تولید ، واردات و فروش سیگارهای الکترونیکی

نمایشگاه تنباکو و دخانیات دبی، آذر ماه 1402 برگزار می‌گردد

معرفی 41 نشان تجاری قاچاق سیگارت و تنباکوی معسل

نمای کلی صنعت دخانیات ایران در سال 1402

نتیجه افزایش مالیات دخانیات و شنیده نشدن توصیه‌های کارشناسی

بهای عمده فروشی محصولات جی تی آی

ایران آماج کالاهای دخانی قاچاق

افت پنجاه‌درصدی تولید تنباکوی معسل

یک روز با اولین مجتمع دخانیات ایران

جلسه مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان کالای دخانی برگزار شد

در بازار مولوی تهران چه گذشت