مراقب نفوذ مافیای قدرتمند  قاچاق دخانیات باشیم

مراقب نفوذ مافیای قدرتمند قاچاق دخانیات باشیم

 در بررسی قانون بودجه سال 1401، علاوهبر مبالغ پیشنهادی دولت محترم برای عوارض و مالیات کالای دخانی، پیشنهاد جدیدی برای افزایش غیر متعارف عوارض و مالیات تولید کالای دخانی از سوی برخی از نمایندگان محترم کمیسیون بهداشت مجلس، به مالیاتهای قبلی  اضافه گردید، که البته این پیشنهادعجیب با درایت اکثریت نمایندگان محترم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پذیرفته نشد و در کمال تاسف پس از آن نمایندگان پیشنهاد دهنده و برخی حامیان آنها به نفوذ مافیایی دخانیات اشاره کرده و فریاد وااسفا سر دادند. اخیرا نیز یکی از همین نمایندگان محترم  با قراردادن صنعت دخانیات در کنار صنعت خودرو؟!! به وجود مافیایی حرفه ایی در سیگار وخودرو و نفوذ آنها در دولت اشاره نموده است؟! این در حالی است که صنعت دخانیات کشور بر اساس برنامههای بالادستی (برنامههای پنج ساله توسعه کشور) که اتفاقا مصوب مجلس محترم شورای اسلامی هم  است، به جای تامین نیاز کشور از مبادی غیررسمی و غیرقانونی ویا واردات، با دعوت از تولیدکنندگان بزرگ محصولات دخانی از سراسر دنیا والزام ایشان به انجام سرمایهگذاری وتولید مستقیم در کشور، ضمن تامین ذائقه اکثر مصرفکنندگان محصولات دخانی، با برقراری استانداردهای سخت گیرانه و نظارتهای مستمر، علاوهبر کاهش میزان آسیب به مصرفکننده، باعث افزایش میزان اشتغال به صورت مستقیم وغیر مستقیم گردیده و ضمنا درآمدهای مالیاتی سرشاری را به حساب خزانه کشور واریز نموده است.

این در حالی است که مطالبه بیش از 80میلیون نفر از جمعیت کشور، برای برهم زدن انحصار خودرو در کشور و انعقاد قرارداد تولید با کمپانیهای بزرگ ویا حداقل امکان واردات برندهای معروف برای ایجاد رقابت، منتج به نتیجه لازم نگردیده است.

حال چرا وچگونه سیگار در کنار خودرو قرار میگیرد، در نوع خود جالب توجه وقابل تامل است؟! امیدوارم مدافعان محترم افزایش غیرمتعارف عوارض و مالیات صنعت دخانیات کشور مراقب باشند، مافیای قدرتمند قاچاق کالای دخانی به ارکان تصمیمسازی قوه قانونگذار نفوذ نکند چرا که با افزایش مالیات جدید به مالیاتهای فعلی، صنعت دخانیات کشوروخصوصا تولیدکنندگان برندهای ایرانی زمینگیر خواهند شد و قاچاق دخانیات رونق خواهد گرفت.

در پایان از اعضاء محترم کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی انتظار میرود نیم نگاهی هم به مباحث مطروحه از سوی ریاست محترم جمهوری کشور عزیزمان ایران در خصوص قویترین مافیای فعال در کشور در حوزه دارو وتجهیزات پزشکی داشته باشند. 

 

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

هفته بدون دخانیات

پربازدیدها

آبادان تسلیت
هفته بدون دخانیات

تازه ترین‌ها

دودی که از بازار قاچاق بلند می‌شود

حضور مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در کمیسیون اجتماعی مجلس

سیر تحولات یک صندوق بازنشستگی

تجدید نظر در الزام به درج قیمت برروی محصولات دخانی

فساد سیستمی

مراقب نفوذ مافیای قدرتمند قاچاق دخانیات باشیم

صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت دخانیات ایران

انتصاب سه عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد

صادرات توتون در عصر پهلوی اول

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

دستورالعمل نحوه اخذ ضمانت نامه بانکی در سال ۱۴۰۱

سیستمی شدن مجوزهای ارزی وزارت صمت برای تمام بازرگانان

مدیران صندوق فولاد در دولت اصلاحات

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

پرونده های فساد 10 هزار میلیارد تومانی مدیران سابق صندوق فولاد

قانون مالیات بر مصرف دخانیات اجرا نشد

اتفاقات عجیب در ماجرای وضع و حذف مالیات مضاعف دخانیات

مشکل تولید تنباکوی معسل حل می شود

موزه دخانیات ایران آیینه تمام نمای تاریخ صنعت

ماهنامه توتون صنعت در سال 1400

ضرورت تدوین سند راهبردی صنعت دخانیات

چرخش مدافعان سلامت از اهداف سلامت محور به اهداف درآمدی

افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران

جای دیگری دنبال مافیا بگردید!

خطری که رفع شد( کلیپ)